Media

Mediakuvia Suomipop Festivaaleilta Oulusta 2025

Kuvat 2025 – Camilla Hanhirova

Akkreditointi

Akkreditointi medialle ja musiikkialan ammattilaisille on päättynyt. Ilmoitamme hyväksytyille to 2.7. mennessä sähköpostitse lisäohjeiden kera.
Akkreditoituminen on tarkoitettu median edustajille ja musiikkialan ammattilaisille, jotka saapuvat tapahtumaan työtehtävissä. Media-akkreditointiin liittyvät kysymykset: anniina.havukainen@nelonenmedia.fi

Vaikuttaja-akkreditointi

Vaikuttaja-akkreditointi on sulkeutunut tämän vuoden osalta. Vaikuttaja-akkreditointi on tarkoitettu sosiaalisen median vaikuttajille, ketkä tekevät tapahtumasta sisältöä omiin sosiaalisen median kanaviinsa.

Huom! Emme myönnä vaikuttaja-akkreditoinnissa järjestelmäkameroihin ja siihen rinnastettaviin kuvausvälineisiin kuvauslupia. Mikäli tarkoituksenasi on valokuvata tapahtumassa, täytäthän media-akkreditoinnin.

Yhteistyökumppanit